Разлика помеѓу преработките на „Каролина (Порторико)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Додава: pt:Carolina (Porto Rico))
с (Бот менува: Image -> Податотека)
[[ImageПодатотека:Carolina, Puerto Rico (aerial).JPG|thumb|Каролина од авион]]
 
'''Каролина''' ({{lang-es|Carolina}}) е град вo [[Порторико]]. Се наоѓа на северисточната страна на островот. Овој град според статистиките во [[2000]] година, има 186 076 жители, што го прави трет град по број на жители во Порторико.
941.847

уредувања

Прегледник