Разлика помеѓу преработките на „Железница“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Менува: ar:سكة حديدية)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
[[ImageПодатотека:Oostzijde Amsterdam CS.JPG|thumb|десно|300px|Железничка станица во [[Амстердам]].]]
 
'''Железницата''' или '''железничкиот превоз''' е [[транспорт]] на [[патник|патници]] и [[стока|стоки]] по [[пруга]].
941.847

уредувања

Прегледник