Разлика помеѓу преработките на „Дејмос“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Менува: gl:Deimos (lúa))
с (Бот менува: Image -> Податотека)
{{Infobox Planet
| name = Дејмос
| image = [[ImageПодатотека:Deimos-MRO.jpg|250px|Дејмос]]
| caption = Дејмос
| bgcolour = #ffc0c0
941.847

уредувања

Прегледник