Разлика помеѓу преработките на „Готски јазик“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 30 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Додава: arz:قوطى)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
{| border="0" cellpadding="10" cellspacing="10"
|-----
| монофтонзи<br />[[ImageПодатотека:Phon gotique2.svg|200px]]
| дифтонзи<br />[[ImageПодатотека:Phon gotique3.svg|200px]]
|}
 
941.847

уредувања

Прегледник