Прејди на содржината

Булган, Дорнод: Разлика помеѓу преработките

Додадени 12 бајти ,  пред 13 години
с
Бот менува: Category -> Категорија
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: en:Bulgan, Dornod)
с (Бот менува: Category -> Категорија)
{{coord|47|59|59|N|113|56|00|E|display=title|region:MN_type:city_source:GNS-enwiki}}
 
[[CategoryКатегорија:Области во Монголија]]
 
{{Mongolia-geo-stub}}
941.847

уредувања