Разлика помеѓу преработките на „Анри IV“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 12 години
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Менува: pl:Henryk IV Wielki)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
| name =Анри IV
| title =Крал на Франција и Навара
| image =[[ImageПодатотека:HenriIV.jpg|180px]]
| caption = Анри IV
| reign =[[2 август]] [[1589]] - [[14 мај]] [[1610]]
941.847

уредувања

Прегледник