Прејди на содржината

Османие (покраина): Разлика помеѓу преработките

Додадени 29 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: ru:Османие (ил)
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: br:Osmaniye (proviñs))
с (Бот Додава: ru:Османие (ил))
[[nl:Osmaniye (provincie)]]
[[pt:Osmaniye (província)]]
[[ru:Османие (ил)]]
[[sv:Osmaniye (provins)]]
[[tg:Вилояти Османие]]
6.250

уредувања