Разлика помеѓу преработките на „Пироконгломерат“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 2 бајти ,  пред 15 години
нема опис на уредувањето
 
'''ПироконгломератиПироконгломерат''' сее карпикарпа создаденисоздадена од остатоци од експлозивниексплозивна вулканскивулканска [[ерупцииерупција]].
27

уредувања

Прегледник