Разлика помеѓу преработките на „Википедија:За Википедија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
(промена на распоредот, оваа стр. е сега за „Истражете ја ВП“+ таб Почетен курс)
 
[[bs:Wikipedia:Uvod 2]]
[[ca:Viquipèdia:Introducció/Més sobre com editar]]
[[el:Βικιπαίδεια:Εισαγωγή 2]]
[[en:Wikipedia:Introduction 2]]
[[es:Wikipedia:Introducción 2]]
[[ga:Vicipéid:Réamhrá 2]]
[[he:ויקיפדיה:לימדו עוד על עריכה]]
244

уредувања

Прегледник