Разлика помеѓу преработките на „Бостон Селтикс“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 8 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
|арена = ТД Банкнорт Гарден
|град = [[Бостон]], [[Масачусетс]]
|бои = Сетлик зелена, Бела, Црна, Златна<br /> {{кутија со боибоја|#008040}} {{кутија со боибоја|white}} {{кутија со боибоја|black}} {{кутија со боибоја|#efe196}}
|сопственик = Виклиф "Вик" Грузберг<br />Стефан Паљука<br />Ирвинг Грузберг
|генерален менаџер = Дани Аинг

Прегледник