Прејди на содржината

Ладислав Палфи: Разлика помеѓу преработките

Додадени 95 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Креирана страница со: Ладислав Палфи (роден во Суботица, 1924 година, умрел во Скопје 2008 година) е еден од првит...)
 
Нема опис на уредувањето
Ладислав Палфи (роден во Суботица, 1924 година, умрел во Скопје 2008 година) е еден од првите пијанисти кои ги поставуваат основите на професионалниот пијанизам во Македонија.
 
[[Категорија:Македонски пијанисти|Палфи, Ладислав]]
174

уредувања