Разлика помеѓу преработките на „Папа Инокентиј XI“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 45 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: fa:اینوسنت یازدهم; козметичке промене
с (Бот Додава: bg:Инокентий XI)
с (Бот Додава: fa:اینوسنت یازدهم; козметичке промене)
{{Infobox Pope |
English name = Innocentius XI |
image = [[СликаПодатотека:Clement X.jpg|180п]]|
birth_name = Бенедето Одескалки |
term_start = [[21 септември]] [[1676]]|
[[es:Inocencio XI]]
[[et:Innocentius XI]]
[[fa:اینوسنت یازدهم]]
[[fi:Autuas Innocentius XI]]
[[fr:Innocent XI]]

Прегледник

Лични алатки

Именски простори

Варијанти

Повеќе