Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Државнознаме/doc“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<!-- ВЕ МОЛИМЕ ДОДАВАЈТЕ КАТЕГОРИИ И ИНТЕРВИКИ ВРСКИ НА ДНОТО НА ОВАА СТРАНИЦА. -->
==Употреба==
<nowiki>{{Flagcountry|Франција}}</nowiki> → {{Flagcountry|Франција}} <br/>
<nowiki>{{Flagcountry|FRA}}</nowiki> → {{Flagcountry|FRA}}
 
<nowiki>{{flagcountry|Франција|name=France}}</nowiki> → {{flagcountry|Франција|name=France}} <br/>
<nowiki>{{flagcountry|France|size=40px}}</nowiki> → {{flagcountry|France|size=40px}}
 
<nowiki>{{flagcountry|France|free|size =50п}}</nowiki> → {{flagcountry|France|free}}
 
==Видете исто така==
 

Прегледник