Прејди на содржината

Халачки јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 23 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: fi:Haladžin kieli
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: az:Xələc dili)
с (Бот Додава: fi:Haladžin kieli)
[[en:Khalaj language]]
[[fa:زبان خلجی]]
[[fi:Haladžin kieli]]
[[ko:칼라지어]]
[[ru:Халаджский язык]]
86.434

уредувања