Ѕвездено време: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 22 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: tr:Yıldız günü
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(+ категорија)
с (Бот Додава: tr:Yıldız günü)
[[Категорија:Време]]
[[Категорија:Време во астрономијата]]
 
 
[[ca:Temps sideri]]
[[es:Tiempo sidéreo]]
[[fa:زمان نجومی]]
[[fi:Tähtiaika]]
[[fr:Temps sidéral]]
[[gl:Tempo sidéreo]]
[[id:Waktu sideris]]
[[ia:Tempore sideral]]
[[id:Waktu sideris]]
[[it:Tempo siderale]]
[[lt:Žvaigždinis laikas]]
[[ja:恒星時]]
[[lt:Žvaigždinis laikas]]
[[no:Siderisk tid]]
[[pl:Czas gwiazdowy]]
[[sl:Siderski čas]]
[[sr:Звездано време]]
[[fi:Tähtiaika]]
[[sv:Stjärntid]]
[[tr:Yıldız günü]]
[[zh:恒星时]]
6.057

уредувања

Прегледник