Разлика помеѓу преработките на „Паскал (програмски јазик)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
с (Бот Додава: bar:Pascal (Programmiersprach))
[[sr:Паскал (програмски језик)]]
[[sv:Pascal (programspråk)]]
[[ta:பாசுகால்பாசுக்கல் நிரலாக்கல்நிரலாக்க மொழி]]
[[th:ภาษาปาสกาล]]
[[tl:Pascal (programming language)]]
24.401

уредување

Прегледник