Авогадров број: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 43 бајти ,  пред 13 години
с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: ast:Númberu d'Avogadro)
с (Бот Додава: kk:Авогадро тұрақтысы)
[[ja:アボガドロ定数]]
[[ka:ავოგადროს რიცხვი]]
[[kk:Авогадро тұрақтысы]]
[[ko:아보가드로 수]]
[[ku:Zagona Avogadro]]
18.766

уредувања

Прегледник