Прејди на содржината

Разговор со корисник:Future Perfect at Sunrise: Разлика помеѓу преработките

(→‎Здраво: за преводот)
 
:Sorry Makedonij, but you got the translation wrong. It's not „проблематични проекти“ (troubled projects), it's „меѓупроектни“ (cross-project). The correct translation would be: „<tt>Јас сум [[:en:User:Future Perfect at Sunrise]], администратор на enwiki. Обично овде не сум активен, освен за меѓупроектни администраторски потреби. Извинете, не го зборувам јазикот.</tt>“ And it is up to Future Perfect at Sunrise to decide if he wants to have his user page translated. --[[Корисник:Brainmachine|Brainmachine]]<sup>[[Разговор со корисник:Brainmachine|wtf?]]</sup> 17:59, 20 мај 2009 (UTC)
:: Thanks guys for the translation. [[User:Future Perfect at Sunrise|Future Perfect at Sunrise]] <small>([[User talk:Future Perfect at Sunrise|разговор]])</small> 09:09, 20 јуни 2009 (UTC)
127

уредувања