Разлика помеѓу преработките на „Кореја“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 13 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: lv, ugБрише: zhМенува: jbo, qu
с (Бот Додава: zh-yue:朝鮮)
с (Бот Додава: lv, ugБрише: zhМенува: jbo, qu)
[[it:Corea]]
[[ja:朝鮮]]
[[jbo:xangukHan-guk]]
[[kab:Kurya]]
[[ko:한국]]
[[la:Corea]]
[[lt:Korėja]]
[[lv:Koreja]]
[[ms:Korea]]
[[nds:Korea]]
[[pl:Korea]]
[[pt:Coreia]]
[[qu:HansuyuKuriya]]
[[ro:Coreea]]
[[ru:Корея]]
[[tpi:Koria]]
[[tr:Kore]]
[[ug:چاۋشيەن]]
[[uk:Корея]]
[[vi:Triều Tiên]]
[[yi:קארעע]]
[[zh:朝鲜 (称谓)]]
[[zh-yue:朝鮮]]
24.401

уредување

Прегледник