Переслављ Залески: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 39 бајти ,  пред 13 години
с
Нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: sr:Преслав-Залескиј)
[[de:Pereslawl-Salesski]]
[[en:Pereslavl-Zalessky]]
[[et:Pereslavl-Zalesski]]
[[eo:Pereslavl-Zalesskij]]
[[et:Pereslavl-Zalesski]]
[[fi:Pereslavl-Zalesski]]
[[fr:Pereslavl-Zalesski]]
[[it:Pereslavl'-Zalesskij]]
[[nl:Pereslavl-Zalesski]]
[[ja:ペレスラヴリ・ザレスキー]]
[[nonl:Pereslavl-ZalesskijZalesski]]
[[nn:Pereslavl-Zalesskij]]
[[nlno:Pereslavl-ZalesskiZalesskij]]
[[pl:Peresław Zaleski]]
[[ru:Переславль-Залесский]]
[[sl:Pereslavelj-Zalesski]]
[[sr:Преслав-Залескиј]]
[[fi:Pereslavl-Zalesski]]
[[tg:Переславл-Залесский]]
[[uk:Переславль-Залєський]]
86.434

уредувања

Прегледник