Разлика помеѓу преработките на „Данска на Евровизија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот Додава: et:Taani Eurovisiooni lauluvõistlusel; козметичке промене
с (Бот Додава: et:Taani Eurovisiooni lauluvõistlusel; козметичке промене)
Во [[2000]] година, Браќата Олсен ја однесија победата во [[Данска]] со песната "Fly on the wings of love".
 
== Натпреварувачи (2004 - ) ==
{| class="wikitable sortable"
|- bgcolor="#ccccff"
[[en:Denmark in the Eurovision Song Contest]]
[[es:Dinamarca en el Festival de la Canción de Eurovisión]]
[[et:Taani Eurovisiooni lauluvõistlusel]]
[[fi:Tanska Eurovision laulukilpailussa]]
[[fr:Danemark au Concours Eurovision de la chanson]]

Прегледник