Прејди на содржината

Лагуна Брава: Разлика помеѓу преработките

Додадени 60 бајти ,  пред 13 години
с
Image Yolnabja (Laguna Brava)
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот менува: cite web -> цитирана веб страница, Category -> Категорија)
с (Image Yolnabja (Laguna Brava))
{{Infobox lake
| lake_name = Лагуна Брава <br/>Laguna Brava <br/>Yolnabaj
| image_lake = yolnabaj2.jpg
| caption_lake = Поглед на езерото
| image_bathymetry =
|quote=
}}</ref> Во [[2000]] имало конфликт за сопственот на езерото помеѓу домородното население и американските сопственици кои сакале езерото да го направат природен резерват.<ref name="OHCHR"/>
 
[[Слика:Yolnabaj.jpg|десно|250п|]]
 
==Референци==
2

уредувања