Бајангол, Селенге: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 24 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: en:Bayangol, Selenge
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Креирана страница со: '''Бајангол''' ({{lang-mn|Баянгол}}) е област во Монголија во покраината Селенге. {{coord|48|…)
 
с (Бот Додава: en:Bayangol, Selenge)
 
'''Бајангол''' ({{lang-mn|Баянгол}}) е [[област во Монголија]] во [[покраината Селенге]].
 
{{Mongolia-geo-stub}}
 
[[en:Bayangol, Selenge]]
[[fr:Bayangol]]
[[mn:Баянгол сум (Сэлэнгэ)]]
59.415

уредувања

Прегледник