Прејди на содржината

Булган, Дорнод: Разлика помеѓу преработките

Додаден 21 бајт ,  пред 13 години
с
Бот Додава: en:Bulgan, Dornod
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Креирана страница со: '''Булган''' ({{lang-mn|Булган}}) е област во Монголија во покраината Дорнод. {{Districts of Dornod}…)
 
с (Бот Додава: en:Bulgan, Dornod)
 
'''Булган''' ({{lang-mn|Булган}}) е [[област во Монголија]] во [[покраината Дорнод]].
 
{{Mongolia-geo-stub}}
 
[[en:Bulgan, Dornod]]
[[mn:Булган сум (Дорнод)]]
59.415

уредувања