Разлика помеѓу преработките на „Ногонур“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
(Креирана страница со: '''Ногоннур''' ({{lang-mn|Ногооннуур}}, ''зелено езер'')е област во Монголија во [[покраината …)
 
'''Ногоннур''' ({{lang-mn|Ногооннуур}}, ''зелено езер'')е [[област во Монголија]] во [[покраината Бајан0ОлгиБајан-Олги]].
 
{{Области во Бајан-Олги}}

Прегледник