Прејди на содржината

1580-ти: Разлика помеѓу преработките

Додадени 26 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: kv:1580-ӧд вояс
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: fa:دهه ۱۵۸۰ (میلادی))
с (Бот Додава: kv:1580-ӧд вояс)
[[ko:1580년대]]
[[ksh:1580-er Joohre]]
[[kv:1580-ӧд вояс]]
[[la:Decennium 159]]
[[lt:XVI amžiaus 9-as dešimtmetis]]
46.384

уредувања