Прејди на содржината

1900-ти: Разлика помеѓу преработките

Додадени 26 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: kv:1900-ӧд вояс
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: tk:1900–1909)
с (Бот Додава: kv:1900-ӧд вояс)
[[ko:1900년대]]
[[ksh:1900-er Joohre]]
[[kv:1900-ӧд вояс]]
[[la:Decennium 191]]
[[lt:XX amžiaus 1-as dešimtmetis]]
109.264

уредувања