Разлика помеѓу преработките на „27 јуни (починале)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 6 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: background-color: white --> transparent
с (Бот: background-color: white --> transparent)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:whitetransparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1574]] 
|[[Џорџо Вазари]], [[Италија|италијански]] [[сликар]] и [[архитектура|архитект]].
941.847

уредувања

Прегледник