Разлика помеѓу преработките на „18 мај (настани)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 6 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: background-color: white --> transparent
с (Нова страница: {| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:white}};" |valign="top" align="right"|[[...)
 
с (Бот: background-color: white --> transparent)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:whitetransparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1954]] 
|Стапи во сила [[Европска конвенција за човекови права|Европската конвенција за човекови права]].
941.847

уредувања

Прегледник