Разлика помеѓу преработките на „Географија на Нов Зеланд“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
с (+инфо)
с
[[1 E11 m²|268,680 км²]]
<br>''белешка:''
составни делови се: [[Антиподски Островиострови]], [[Оклендски Островиострови]], [[Дарежливи острови]], [[Кампбелова островска група]], [[Четемски Островиострови]] и [[Кермадечки Островиострови]]
 
'''Површина - компаративна:'''
отрпиликаотприлика колку [[Обединето Кралство|Обединетото Кралство]], [[Италија]] или [[Колорадо]]
 
'''Копнени граници:'''

Прегледник