Разлика помеѓу преработките на „Фобос“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 16 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Брише: fa:فوبوس; козметичке промене
с (Бот Додава: hi:फ़ोबस (उपग्रह))
с (Бот Брише: fa:فوبوس; козметичке промене)
[[Податотека:Phobos colour 2008.jpg|thumb|150px|Фобос]]
 
== Видете исто така ==
[[Дејмос]], другиот сателит на Марс
 
[[es:Fobos (satélite natural)]]
[[eu:Phobos (satelitea)]]
[[fa:فوبوس]]
[[fi:Phobos]]
[[fr:Phobos (lune)]]

Прегледник