Разлика помеѓу преработките на „ОУ „Славчо Стојменски“ - Виница“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
(да)
с
{{Инфокутија - основни училишта|
|слика=
|име=„Славчо Стојменски“
|име="Славчо Стојменски"
|место=[[Виница]]
|општина=[[Општина Виница|Виница]]
}}
 
'''Основното училиште "Славчо„Славчо Стојменски"Стојменски“''' се наоѓа во [[Виница]], [[општина]] - [[Општина Виница|Виница]].
==Учество на натпревари==
==Освоени награди==
13.850

уредувања

Прегледник