Разлика помеѓу преработките на „Општ договор за царини и трговија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
+никулец
с (robot Dodaje: ko, pt Mijenja: bg)
с (+никулец)
{{Никулец}}
 
'''Генерален Договор за Трговија и Царини''' (скратено '''ГДТЦ''') функционира како темел на трговскиот систем на [[Светската Трговска Организација]] и останува во сила, иако договорот од [[1995]] содржи обновена верзија со цел да ја замени оригиналната од [[1947]].
 
6.255

уредувања

Прегледник