Разлика помеѓу преработките на „Софиски универзитет „Св. Климент Охридски““

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
(→‎Факултети: от 2007 година в СУ е открит медицински университет)
 
[[Категорија:Бугарија]]
[[Категорија:БугарскиУниверзитети универзитетиво Бугарија]]
 
[[bg:Софийски университет]]
13.850

уредувања

Прегледник