Разлика помеѓу преработките на „Авр“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
(авр)
с
elevation_min_m=0|
elevation_max_m=105|
hectares= 4,.695|area_km2= 46.,95|
population=190.950 |
|population-ranking=12-ти град во Франција по број на население
date-density=1999}}
 
'''Авр''' ({{lang-fr|Le Havre}}) е град во северо-западна [[Франција]], сместен на десниот брег на делтата на реката [[Сена]] и каналот [[Ла Манш]]. Авр е по [[Марсеј]] второто најголемо Француско [[пристаниште]] по [[Марсеј]].
 
{{Франција-гео-никулец}}
13.850

уредувања

Прегледник