Авогадров број: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 28 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: ast:Númberu d'Avogadro
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: ar:عدد أفوجادرو)
с (Бот Додава: ast:Númberu d'Avogadro)
 
[[ar:عدد أفوجادرو]]
[[ast:Númberu d'Avogadro]]
[[bg:Число на Авогадро]]
[[bn:অ্যাভোগাড্রো সংখ্যা]]
46.384

уредувања

Прегледник