Прејди на содржината

Бурбонци: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 13 години
с
ситно
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (додаден шаблон)
с (ситно)
*Војвода од Бурбон
*Војвода од Парма
*Крал на дветеДвете Сицилии
*Голем Војводавојвода од Луксембург
*Војвода од Севилја
| founder = [[Робер, Гроф од Клермон]]
4.318

уредувања