Разлика помеѓу преработките на „Александар Алехин“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 12 години
Мала промена
(Мала промена)
[[Слика:AlexanderAlekhine.jpg|десно|thumb|200px|Александар Александрович Аљехин]]
'''Александар Александрович Аљехин''' ([[Москва]], [[1 Ноемвриноември]] [[1892]] - [[24 март]] [[1946]]), руски [[шаховски велемајстор]], еден од најголемите мајстори во историјата на [[шах]]от. Беше светски првак од [[1927]] до [[1935]] година и од [[1937]] до [[1946]] година.
 
== Цитати ==

Прегледник