Разлика помеѓу преработките на „Љубомир Фрчкоски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 79 бајти ,  пред 11 година
с
с
с (с)
с (с)
{{внимание}}
[[Image:Frcko.jpg|thumb|250px|right|Љубомир Д. Фрчкоски]]
'''Љубомир Фрчкоски''', роден(р. на 02.12.[[2 декември]] [[1957]] во [[Скопје]]), македонски политичар и кандидат на [[СДСМ]] за [[Претседател на Република Македонија]] на изборите кои ќе се одржат на [[22 март]] [[2009]].<ref>http://www.bbc.co.uk/macedonian/news/story/2009/01/090127_sdsm_frcko.shtml</ref> Фрчкоски е професор по [[меѓународно јавно право]] и меѓународни односи на [[Правниот факултет во Скопје]], [[Универзитет Св. Кирил и Методиј]]- Скопје, Република Македонија.
 
Љубомир Фрчкоски дипломирал на [[Правен факултет „Јустинијан I“|Правниот факултет во Скопје]] во 1981. Во 1986 година магистрирал на Универзитетот Св. Кирил и Методиј, а со титулата [[доктор на науки]] се стекнал на Универзитетот „Едвард Кардељ“ во Љубљана во 1989 година.
 
==Политичка биографија==

Прегледник