Разлика помеѓу преработките на „Љубомир Фрчкоски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
с
(Печатна грешка)
с (с)
{{внимание}}
[[Image:Frcko.jpg|thumb|350px250px|right|Љубомир Д. Фрчкоски]]
'''Љубомир Фрчкоски''', роден на 02.12.1957 во [[Скопје]], македонски политичар и кандидат на [[СДСМ]] за [[Претседател на Република Македонија]] на изборите кои ќе се одржат на [[22 март]] [[2009]].<ref>http://www.bbc.co.uk/macedonian/news/story/2009/01/090127_sdsm_frcko.shtml</ref> Фрчкоски е професор по [[меѓународно јавно право]] и меѓународни односи на [[Правниот факултет во Скопје]], [[Универзитет Св. Кирил и Методиј]]- Скопје, Република Македонија.
 

Прегледник