Разлика помеѓу преработките на „Пејо Јаворов“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 167 бајти ,  пред 12 години
→‎Надворешни врски: Надворешна врска.
(Мал придонес.)
(→‎Надворешни врски: Надворешна врска.)
== Надворешни врски ==
*[http://www.slovo.bg/showauthor.php3?ID=130&LangID=1 Избрано творештво] од Пејо Јаворов на страницата www.slovo.bg. {{bg}}
*[http://www.promacedonia.org/pj/index.htm Бугарите и соседните народи] во публицистиката на Пејо Јаворов. {{bg}}
 
{{Бугарија-писател-никулец}}
1.694

уредувања

Прегледник