Прејди на содржината

Даниел Московски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 45 бајти ,  пред 13 години
с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: eu:Daniel I.a Moskukoa)
{{Руски владетели}}
 
[[be:Даніл Аляксандравіч]]
[[bs:Danijel, knez Moskve]]
[[ca:Daniïl I de Moscou]]
109.264

уредувања