Разлика помеѓу преработките на „Јанаки Паскалев“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 13 бајти ,  пред 12 години
назад кон вистината
(ВМОРО е македонска организација)
(назад кон вистината)
}}
 
'''Јанаки Паскалев''', познат со прекарот '''Наки''', е македонски[[Бугари|бугарски]] револуционер, деец на [[ВМОРО|Внатрешната македонско-одринска револуционерна организација]].
 
==Биографија==
1.270

уредувања

Прегледник