Сефер Ага: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 44 бајти ,  пред 13 години
с
катег.
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Нова)
 
с (катег.)
 
За таа случка народот испеал и песна:
 
 
== Не оди Сефер село Карбуница ==
Бре Сефер, аго бре,</br>
бре клети арамија.</br>
 
[[Категорија:Башибозук]]

Прегледник