Разлика помеѓу преработките на „КК Ангели“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 583 бајти ,  пред 11 година
ytgh
(ј)
(ytgh)
{{Инфокутија кошаркарски клуб
| име = КК Ангели
| слика = [[Податотека:KK ANGELI.jpg]]
| лиги = Македонска 2 лига
| основан = 2006
| арена = Драчево
| локација = нас.Драчево
| бои = {боја1=сина}
| претседател = Благоја Кечовски
| тренер = Б.Кечовски, И.Атанасов, А.Георгиевски
| титули = [[Податотека:Med 2]]-2008 <br> [[Податотека:Med 3]]-2008
| официјално веб место = [http:/kkangeli.webs.com]
| дресови =
}}
 
223

уредувања

Прегледник