Ирене-Жил Бјенеме: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 86 бајти ,  пред 13 години
ситно
(ситно)
(ситно)
==Видете исто така==
{{col-begin}}
* [[Теорија на веројатност]]
* [[Ирене-Жил Биенаме]]
* [[Неравенство на ЧебишевБиенаме]]
* [[Неравенство на Марков]]
* [[Неравенство на Љапунов]]
{{col-end}}
 
482

уредувања

Прегледник