Прејди на содржината

Корисник:Boyan: Разлика помеѓу преработките

Додадени 166 бајти ,  пред 13 години
+
(+)
(+)
<div style="margin:1.5em auto; border:3px solid green; padding: 1em; background-color:#fff; -moz-border-radius:1em; width:50%; min-width:40em; font-size: 90%;">
<div style="width:98%; height:700px; padding:10px; overflow:scroll; border:2px solid white;">
[[Податотека:Makedonija.jpg|550px|центар|Македонија на крстот на страданието: мислам дека оваа песна е олицетворение на тажната судбина на мојата македонска татковина.]]
 
[[Слика:Sarafov_citat.gif|центар|550px|Цитат на Сарафов.]]