Разлика помеѓу преработките на „Русија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 12 бајти ,  пред 12 години
́
(some changes)
(́)
|lower_house = [[Државна Дума]]
|sovereignty_type = [[Киевска Русија|Основана]]
|sovereignty_note = 862. Призвање на [[Варјаги|варјаговварјаги]] во Русија
|area_km2 = 17,075,400
|area_sq_mi = 6,592,800
89

уредувања

Прегледник