Разлика помеѓу преработките на „Официјални имиња на СССР“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
(+Категорија)
с
||[[Азери]]||ССРИ||Совет Сосиалист Республикалары Иттифагы||Совет Иттифагы
|-
||[[LithuanianЛитвански languageјазик|LithuanianЛитвански]]||TSRS||Tarybų Socialistinių Respublikų Sąjunga||Tarybų Sąjunga
|-
||[[Романски јазик|Молдавски]]||УРСС||Униуня Републичилор Советиче Сочиалисте||Униуня Советикэ
13.850

уредувања

Прегледник