Прејди на содржината

Љубисав Иванов - Ѕинго: Разлика помеѓу преработките

с
отстранета избришана слика
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (отстранета избришана слика)
[[Слика:zingo.gif|thumb|right|200px|Љубисав Иванов - Ѕинго]]
'''Љубисав Иванов - Ѕинго''' (роден [[1936]] во с. [[Трновац]], [[Кратово]]) е претседател на [[Социјалистичка партија на Македонија|Социјалистичката партија на Македонија]] и пратеник е во [[Собрание на Република Македонија|Собранието на Република Македонија]].